Fiesta

Исто како комплетно нов паметен телефон, Новата Форд Fiesta ги комбинира современиот стил, и ремек дело технологијата. Секоја функција е создадена да ви помогне да го извадите максимумот од вашиот ден.

Каталог Ценовник

Focus

Со комплетно рестилизирана, извајана надворешност и кабински простор кој е понапреден и пософистициран него било кога – ова е најрафинираниот Focus до сега.

Каталог Ценовник

C-MAX

Напредната технологија, одличните перформанси и подобрената одржливост уште повеќе придонесуваат за поголемо уживање во возењето. Со надградени нивоа на комотност и удобност, прекрасните C-MAX и Grand C-MAX се подготвени да го освојат пазарот.

Каталог Ценовник

Mondeo

Од секој агол, стилскиот, динамичен и спортски профил на новото Mondeo укажува на подобрен дизајн од надвор и од внатре. Влезете внатре и веднаш ќе го цените високото ниво на удобност и палетата на технологии за возење.

Каталог Ценовник

S-MAX

Ford S-MAX еволуираше. А тоа се забележува. Новиот S-MAX, флексибилно спортско активно возило (SAV) со седум седишта, претставува ексклузивна комбинација на професионален спортски стил, подобрена динамичност и функционална совршеност.

Каталог Ценовник

Galaxy

Со својата напредна технологија и совршениот дизајн, новиот Ford Galaxy го комбинира највисокиот квалитет на возење со највисоките нивоа на просторност, удобност и иновација.

Каталог Ценовник

Kuga

Моќна, рафинирана и со повеќе стил, како внатре така и надвор, со гордост ви ја претставуваме новата Форд Куга, најинтелегентното SUV возило на Ford. Новата Форд Куга има извонреден багажен простор и може да се пофали со врвна технологијата која се базира на барањата на потрошувачите.

Каталог Ценовник

Fiesta Van

Претставена заедно со над 2.008 возила на Деловен саем за возила во Хановер, сосема редизајнираната Ford Fiesta Van е возбудлива да се гледа исто толку како и да се вози.

Каталог Ценовник

Transit Connect

Цврст, практичен и доверлив, комбето ви нуди великодушен складишен простор од: 2.9 кубни метри во L1 (верзијата на кратко меѓуоскино растојание) и 3.6 кубни метри во L2 (верзијата на долго меѓуоскино растојание), со околу 1,000кг товар.

Каталог Ценовник

Transit Custom

Потполно новиот Transit Custom претставува репер за економичност и носивост, ќе ви ја зголеми продуктивноста и ќе остави маркантен впечаток кај вашите клиенти. Со тоа целосно ја заслужи титулата Меѓународен Ван на Годината 2013.

Каталог Ценовник

Transit Van

Комплетно новиот Ford Transit е најголемото комбе во палетата. Со широк избор меѓуоскини растојанија, стилови на кабини, висини на покривот, мотори и многу повеќе ви овозможува долга палета на опции кои можете да ги одберете за вашето возило.

Каталог Ценовник

Ranger

Новиот Ford Ranger е безмилосно тестиран – во најтешките окружувања, под екстремни температури, и преку најгрубите терени на земјата. Така што е спремен за било кој предизвик што ќе му го поставите.

Каталог Ценовник

Сервисирање и гаранција

Гаранцијата на брендовите на возила кои ги продаваме е во согласност со гаранцијата што ја нуди производителот на истите. Сите возила се сервисираат во нашите работилници.

Услови и начини за плаќање

Авто Чајка во соработка со банките во Република Македонија како и лизинг компании, Ви овозможува кредити со најповолни финансиски услови за купување на возилата.