3008

Откријте го новиот SUV PEUGEOT 3008 и неговиот уникатен револуционерен стил со веќе докажани SUV кодови. Неговите робустни линии комбинираат моќност и префинетост, динамика и елеганција. Современиот PEUGEOT i-Cockpit® како и гамата на иновативни технологии распоредени во внатрешноста се дизајнирани да ја зголемат Вашата удобност и безбедност. Благодарение на ефикасните мотори PLUG-IN HYBRID , БЕНЗИН и ДИЗЕЛ почувствувајте го агилното управување и задоволството при возење.

ДИЗАЈН

Надворешната линија на новиот SUV PEUGEOT 3008 го истакнува неговиот наметлив карактер, рамнотежа на моќност и префинетост. Неговиот нов преден дел му дава впечатлив индентитет. Овој врвен модел означува почеток на нова смела ера на современост.

ТЕХНОЛОГИИ

Напредниот Grip Control е пакет кој се состои од оптимизирана контрола на тракцијата, конкретни пневматици и функцијата Hill Assist Descent Control. Овозможува да го прилагодите држењето во различни услови: снег, кал, песок.

ПЕРФОРМАНСИ

Новиот PEUGEOT 3008 SUV PLUG-IN HYBRID е достапен во HYBRID4 верзија (погон на 4 тркала, 300 КС). Комбинира: - 147 kW/200 КС PureTech бензински мотор - два 80 kW/110 КС електрични мотори Електричната батерија од 13,2 kWh обезбедува електричен опсег од 59 km WLTP (69 km NEDC). Исто така достапно и во HYBRID верзијата (погон на 2 тркала, 225 КС). Комбинира:

ЕНТЕРИЕР

УНИКАТНО ИСКУСТВО СО PEUGEOT i-COCKPIT® Со сега обновениот PEUGEOT i-Cockpit®, кој гарантира најдобра ергономска позиција за возење во гамата, искуството при возење во новиот PEUGEOT 3008 SUV станува едноставно и интуитивно, за уште поголема удобност и безбедност.

БЕЗБЕДНОСТ

Најновата генерација на системи за „помош при возење“во новиот PEUGEOT 3008 SUV дополнително ја подобрува удобноста и безбедноста во внатрешноста и Ве придружуваат на патот кон автономно возење. Без разлика дали ги детектираат знаците на патот (проширено препознавање на знаци на патиштата) и дали Ви помагаат во сообраќајот (Drive Assist Plus Pack, ACC, Адаптивен темпомат со функција Stop & Go, Помош за одржување лента со детектирање каде завршува патот или анализираат Вашата околина (Активно детектирање на слепи точки), системите за помош се дизајнирана за возење во целосен спокој.
© 2024 Авто Чајка. Сите права се задржани.
Designed & Developed with
Duos Digital
Закажи Тест Возење
Побарај Понуда