308

PEUGEOT 308 И 308 PLUG-IN HYBRID | КОМПАКТЕН ХЕЧБЕК
СО МОТОР СО ВНАТРЕШНО СОГОРУВАЊЕ ИЛИ ХИБРИД

Интензивно заводлив, новиот PEUGEOT 308 плени со својот моќен и динамичен карактер. За да уживате во секој момент, искористете ги иновативните и практични технологии што ги овозможува новиот Peugeot i-Cockpit® што го подобрува Вашето искуство. За удобност при возење, нудејќи ја најдобрата комбинација на ефикасност и перформанси, откријте ја моќта на изборот* благодарение на широката палета на бензински, дизел или plug-in хибридни мотори со опсег до 60 km**.

ДИЗАЈН

Впечатливата силуета на новиот PEUGEOT 308 изгледа динамично од секој агол. Неговите елегантни, атлетски линии со смели пропорции го истакнуваат моќниот карактер:

ТЕХНОЛОГИИ

Новиот PEUGEOT 308 е опремен со бројни системи за помош при возење и маневрирање за да ја зголеми Вашата удобност и безбедност, особено: - Нова камера од 180* со висока резолуција со заден поглед** - Помош при паркирање 360° со четири камери*** - Следење на мртви точки со долг дострел*** - Адаптивен темпомат со функција Stop & Go**

ПЕРФОРМАНСИ

HYBRID 225 e-EAT8, комбинира: • PureTech мотор од 180 КС (132 kW)* • 81 kW електричен мотор • Нов е-EAT8 електрифициран автоматски менувач со 8 степени HYBRID 180 e-EAT8, комбинира: • PureTech мотор од 150 КС (110 kW)** • 81 kW електричен мотор • Нов е-EAT8 електрифициран автоматски менувач со 8 степени Електричната батерија од 12,4 kWh обезбедува 100 % eлектричен опсег до 60 km WLTP** Бензински**, 3 цилиндрични мотори од 1,2 l: • PureTech 130КС S&S BVM6, • PureTech 130КС S&S EAT8***. Дизел**, 4 цилиндрични мотори од 1,5 l: • BlueHdi 130КС S&S EAT8***.

ЕНТЕРИЕР

овиот PEUGEOT i-Cockpit® е ергономски и интуитивен, овозможува лесен пристап до сите внимателно дизајнирани функции за да го трансформираат времето на патување во квалитетно време. - Новиот компактен управувач со опција за греење кој ги обединува сите контроли*. - Нова дигитална head-up** или 3D дигитална холографска*** инструмент табла. За заедничко искуство во внатрешноста, патниците лесно можат да пристапат до PEUGEOT i-Cockpit®: - Нов интуитивен и прилагодлив multi-window екран на допир**** и нови виртуелни i-toggles дирки*****. - Нова централна конзола со повеќе простор за складирање.

БЕЗБЕДНОСТ

Системите за активна и пасивна безбедност допринесуваат за безгрижно патување со новиот 308.
© 2024 Авто Чајка. Сите права се задржани.
Designed & Developed with
Duos Digital
Закажи Тест Возење
Побарај Понуда