EXPLORER

Ford Explorer Plug-In Hybrid претставува обележје во извонредноста на SUV. Ford Explorer PHEV е внимателно конструиран за да можете да се соочите со светот со удобност и стил.

ДИЗАЈН

Прекрасно завршената и разноврсна внатрешност им овозможува на до седум луѓе да се возат со удобност, додека сепак овозможува дарежлив простор за товар. Напредниот Plug-in Hybrid погон, комбиниран со интелигентен систем за погон на четири тркала, обезбедува импресивна моќност на побарувачката со извонредни нивоа на ефикасност.

ТЕХНОЛОГИИ

Дома или во движење, полнењето на Explore PHEV е едноставно. Целосно наполнет, има електричен опсег на возење до 42 km***. Дома, полнете за помалку од 6 часа** од стандарден штекер за домаќинство. Или, со инсталиран опционален Ford Wallbox, полнете помеѓу 3 часа и 3 часа 30 минути**. На пат, наполнете на која било од 200.000-те јавни станици за полнење NevMotion низ Европа. Застанете за брзо полнење или целосно полнење помеѓу 3 часа и 3 часа и 30 минути**. Explorer PHEV, исто така, користи регенеративно полнење во движење, дополнувајќи ја батеријата додека возите.

ПЕРФОРМАНСИ

Ford Explorer е елегантен спој на цврсти способности со софистицирана хибридна ефикасност. Прецизно дизајнираниот Plug-In Hybrid систем, со 3,0-литарски V6 EcoBoost бензински мотор, ви помага да се справите со светот поефикасно од кога било. А напредниот 10-брзински автоматски менувач со Rotary Gear Shift Dial гарантира дека секогаш сте во вистинската брзина во вистинско време. Ова е SUV кој е наменски направен за да испорача наградувана динамика на возење, извонредно управување и неспоредливо управување на патот.

ЕНТЕРИЕР

Секоја линија на контролната табла. Секој бод на раскошните кожни седишта. Секој материјал што се користи низ кабината. Ниту еден детал не беше занемарен при изработката на прекрасно завршената и разновидна внатрешност на Explorer. Се одликува со премиум озвучување од B&O и дигитален кластер од 12,3 инчи, плус софистицирана поврзаност со апликацијата FordPass. Ќе смислите каков било изговор за да одите на возење.

БЕЗБЕДНОСТ

Ford Explorer има мноштво напредни технологии дизајнирани да ве одржуваат вас, вашето семејство и другите учесници во сообраќајот што е можно побезбедни. Системите како што се Pre-Collision Assist со откривање на пешаци и контрола на стабилност при тркалање активно помагаат да се спречат несреќи. Додека други, како што е сопирањето по судир, може да ја намалат сериозноста ако навистина се случи несреќа.
© 2024 Авто Чајка. Сите права се задржани.
Designed & Developed with
Duos Digital
Закажи Тест Возење
Побарај Понуда