BAYON

Новиот Bayon е најсовремениот и најкомпактниот член на Hyundai надградената SUV фамилија. Овој нов SUV кросовер, навистина предизвика потрес во сегментот со својот префинет стил, простран ентериер и широк спектар паметни технологии како што се погонски склоп на благ хибрид и подолга листа паметни безбедносни функционалности и поврзаности.

ДИЗАЈН

Силен SUV дизајн. Bayon ги дели клучните дизајнерски елементи со останатите членови на Hyundai SUV фамилијата. Како што се дводелните главни светла со целосни LED предни светилки и индикатори одвоени од дневните светла (DRL) кои се наоѓаат над препознатливиот изглед.

ТЕХНОЛОГИИ

10.25” дигиталната инструмент табла и 10.25” централниот екран осетлив на допир со функции за поделба на екранот го акцентираат најдобриот дигитален кокпит во класата.

ПЕРФОРМАНСИ

6-степениот паметен рачен менувач е дизајниран да ја намали емисијата на штетни гасови и потрошувачката на гориво преку автоматско вклучување на режимот ,,крстарење” при отпуштање на педалата за гас.

ЕНТЕРИЕР

Bayon ја поседува удобноста и багажниот простор на SUV. Големината на компактниот екстериер на новиот Bayon и неговиот фамилијарен ентериер значи дека ќе можете да уживате во најдоброто. Иако поради неговата компактна големина и одлична видливост е олеснет влезот и управувањето со него, а благодарение на неговото високо седиште ќе добиете безбедно и силно чуство кое купувачите го очекуваат од еден SUV на Hyundai.

БЕЗБЕДНОСТ

Новиот Bayon својот безбеден и силен ДНК го дели со другите членови на Hyundai SUV фамилијата како и своите безбедносни функции. Тој на уште еден начин се истакнува во својот сегмент: подолгата листа на Hyundai SmartSense безбедносни функции, нашиот најсовремен Систем за помош на возачот. Многу од овие системи се вклучени во пакетот со стандардна опременост.
© 2024 Авто Чајка. Сите права се задржани.
Designed & Developed with
Duos Digital
Закажи Тест Возење
Побарај Понуда