i20

Динамичен и препознатлив, новиот i20 поставува нови стандарди во сегментот на мали автомобили. Комбинирајќи мноштво паметни технологии како што се најдобрите карактеристики за поврзување и безбедносен пакет кој е меѓу најсеопфатните во својата класа – овој мал автомобил остава силен впечаток.

ДИЗАЈН

Динамичен, препознатлив и сензуално спортски - Сега со освежен дизајн, i20 поставува нови стандарди во својот сегмент со својот динамичен изглед кој остава впечаток на патот.

ТЕХНОЛОГИИ

Уживајте во функциите за паметно поврзување на i20 за удобно возење: останете безжично поврзани и контролирајте го автомобилот со гласовни команди додека сте на пат.

ПЕРФОРМАНСИ

i20 доаѓа со премиум карактеристики во секоја главна категорија: најсовремената ефикасност и перформанси одат рака под рака со ниво на практичност што го прави овој автомобил вистински истакнат во својот сегмент.

ЕНТЕРИЕР

Уживајте во поголемата удобност што ја овозможува безжичното пресликување на екранот на телефонот на 8-инчниот екран на допир и безжичното полнење, достапниот премиум звучен систем BOSE® со осум звучници овозможува поголемо уживање во возењето.

БЕЗБЕДНОСТ

Со Hyundai Smart Sense, нашите најсовремени напредни системи за помош на возачот, i20 го нуди најсеопфатниот пакет на технологија за активна безбедност во својата класа - дизајниран да ви даде поголема безбедност. Многу од достапните функции не би се очекувало да се најдат во автомобилите од овој сегмент.
© 2024 Авто Чајка. Сите права се задржани.
Designed & Developed with
Duos Digital
Закажи Тест Возење
Побарај Понуда