HS

Наменски, но спортски изглед. Пространа внатрешност, исполнета со удобни и интелигентни карактеристики. MG HS го олеснува влегувањето и совршеното бегство. Опуштете се на великодушното седиште бидејќи нашата паметна технологија го олеснува секое возење. Со две изданија за избор, Comfort и Luxury, тука е MG HS кој одговара на секој начин на живот.

ДИЗАЈН

Динамичен во секој детал MG HS, со сите смели линии и изразени карактеристики на чистокрвен SUV. Емоционален дизајн Силен и динамичен идентитет Светлосен израз Интерактивен допир Спортски ентериер Извонредно искуство во возењето

ТЕХНОЛОГИИ

12.3'' дигитален кластер Дигиталниот кластер од 7" му ги обезбедува на возачот сите информации што му се потребни додека вози. За инфозабава, возачот може да комуницира со екранот на допир за да испорача дополнителни информации и практични функции.

ПЕРФОРМАНСИ

Моќен погон 1,5 турбо бензинскиот мотор со 161 ПС доаѓа со слобода на избор помеѓу 6-брзински мануелен менувач или 7-брзински менувач со двојна спојка. Неговиот 1.5T мотор испорачува максимален вртежен момент од 250 Nm, од 1500 о/мин сè до 4400 о/мин

ЕНТЕРИЕР

Мек материјал Меко на допир, искуството во возењето на MG HS се темели на удобност. Со седишта од вештачка кожа, кожен волан и контролна табла обложена со кожа, сè ќе изгледа и ќе се чувствува неверојатно. Седишта од вештачка кожа Седиштата се специјално дизајнирани со ергономски дизајн за ваша безбедност и удобност, а истовремено нудат подобра поддршка за подинамично возење.

БЕЗБЕДНОСТ

MG Пилот Л2 делумно автоматизирани функции за возењето го овозможуваат побезбено и поудобно возечко искуство.
© 2024 Авто Чајка. Сите права се задржани.
Designed & Developed with
Duos Digital
Закажи Тест Возење
Побарај Понуда