TIGGO 7 PRO

ДИЗАЈН

Горната линија на појасот е хоризонтална и четвртаста (квадратна), која минува преку страничниот дел на каросеријата робусна и неподвижна триумфира над сите сили. Двете долни линии на појасот се кружни и динамични, оставаат впечаток на брзина, динамични се и модерни.

ТЕХНОЛОГИИ

8-инчен LCD екран на допир, процес IML (In-Mold Labeling) + капацитивен екран на допир + гласовни информации + физичко копче, има уникатен паметен екран на допир за климатизација, отпорен на гребење и прашина, водоотпорен и отпорен на корозија. Со еден збор, врвен луксузен модел.

ПЕРФОРМАНСИ

Мотор 1.6T-GDI е со моќност од 186 ks при 5.500 вртежи во минута, вртежен момент од 274 NM при 2.000-4.000 вртежи во минута , впарен со 7DCT Автоматски менувач со двојно квачило со 7 степени на пренос од Getrag.

ЕНТЕРИЕР

Хоризонтално интегрираната контролна табла е симетрична на левата и десната страна, таа е удобна и елегантна. Екраните и копчињата по зонирањето се лесни за управување и надградба.

БЕЗБЕДНОСТ

Заштитен прстен од 6 воздушни перничиња
© 2024 Авто Чајка. Сите права се задржани.
Designed & Developed with
Duos Digital
Закажи Тест Возење
Побарај Понуда